Корисна інформація

Блог

📎 Непоодинокими є випадки, коли хтось із членів родини є боржником, так як за рішенням суду має заборгованість за невиконання кредитного договору, несвоєчасне повернення певної суми коштів чи допускає несвоєчасну сплату аліментів т.п.

📎 Такі особи є стороною виконавчого провадження та щодо них державним або приватним виконавцем вживаються примусові заходи для погашення заборгованості.

☝️🇺🇦 Закон України «Про виконавче провадження» одним із заходів примусового виконання рішення суду передбачає саме звернення стягнення на майно боржника.
Звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації.

📌 Стягнення за виконавчими документами звертається в першу чергу на кошти 💰 боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності, у тому числі на кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах.

📌 У разі відсутності у боржника коштів та інших цінностей, достатніх для задоволення вимог стягувача, стягнення невідкладно звертається також на належне боржнику інше МАЙНО, крім майна, на яке згідно із законом не може бути накладено стягнення.

☝️🇺🇦 Додатком до Закону України «Про виконавче провадження» від 2 червня 2016 року № 1404-VIII визначений Перелік майна, на яке не може бути звернено стягнення за виконавчими документами.

❗️🔥 ОТЖЕ, до майна, на яке не може бути звернено стягнення за виконавчими документами, належать: 👇👇👇

🔹 Предмети щоденного побутового особистого вжитку для задоволення щоденних фізіологічних та гігієнічних потреб (посуд, постільна білизна, засоби гігієни), речі індивідуального користування (одяг, взуття, всі дитячі речі).

🔹 Лікарські засоби, окуляри та інші вироби медичного призначення, необхідні боржникові, членам його сім’ї та особам, які перебувають на його утриманні, за медичними показаннями.

🔹 Меблі — по одному ліжку та стільцю на кожну особу, один стіл, одна шафа на сім’ю.

🔹 Один холодильник на сім’ю.

🔹 Один телевізор, персональний комп’ютер на сім’ю, один мобільний телефон — на кожну особу.

🔹 Запас питної води, продукти харчування, необхідні для особистого споживання боржникові, членам його сім’ї та особам, які перебувають на його утриманні, — з розрахунку на три місяці або гроші, необхідні для придбання запасів питної води та продуктів харчування для боржника, членів його сім’ї та осіб, які перебувають на його утриманні, — з розрахунку трикратного розміру мінімальної заробітної плати, що діє на день звернення стягнення, на кожну особу.

🔹 Майно, необхідне для відправлення релігійних культів та ритуальних обрядів боржником, членами його сім’ї та особами, які перебувають на його утриманні, професійних занять боржника, членів його сім’ї та осіб, які перебувають на його утриманні, якщо воно є єдиним джерелом доходу таких осіб, знаряддя особистої кустарної і ремісничої праці, книги.

🔹 Паливо, необхідне боржникові, членам його сім’ї та особам, які перебувають на його утриманні, для приготування щоденної їжі та опалення (протягом опалювального сезону) житлового приміщення.

🔹 Використовувані для цілей, не пов’язаних із провадженням підприємницької діяльності, племінна, молочна і робоча худоба (по одній одиниці), кролики (дві пари), птиця (п’ять штук), корми, необхідні для їхнього утримання до вигону на пасовища.

🔹 Насіння, необхідне для чергового посіву, та незібраний урожай — в осіб, які займаються індивідуальним сільським господарством (крім земельних ділянок, на які накладено стягнення).

🔹 Сільськогосподарський інвентар — в осіб, які займаються індивідуальним сільським господарством.

🔹 Технічні та інші засоби реабілітації, що забезпечують компенсацію або усунення стійких обмежень життєдіяльності людей з інвалідністю та інших категорій осіб, автомобіль, яким відповідно до закону за медичними показаннями забезпечена людина з інвалідністю безоплатно або на пільгових умовах.

🔹 Призи, державні нагороди, почесні та пам’ятні знаки, якими нагороджений боржник.

❗️🔥 Слід зазначити, що Законом також встановлено обмеження щодо звернення стягнення і на нерухоме 🏠майно боржника.

❌❗️ Так, відповідно ч. 7 ст.48 Закону України «Про виконавче провадження», у разі якщо сума, що підлягає стягненню за виконавчим провадженням, не перевищує 2️⃣0️⃣ розмірів мінімальної заробітної плати ( 5000 грн. Х 20 = 100 000 грн.), звернення стягнення на єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій розташоване таке житло, НЕ здійснюється. У такому разі виконавець зобов’язаний вжити заходів для виконання рішення за рахунок іншого майна боржника.
Тобто, якщо сума вашого боргу складає на сьогодні понад 100 000 грн., то приватним або державним виконавцем може бути звернено стягнення на ваше єдине житло, тобто його примусова реалізація (продаж).

З повагою адвокат Кулик Ю.В.

Юридичний блог

Корисна інформація на актуальні юридичні теми, новини законодавства, практика адвоката у судових справах, правові огляди, статті та багато іншого …

Пролистать наверх