Корисна інформація

Блог

🤔 ВИ Є БОРЖНИКОМ ПО ВИКОНАВЧОМУ ПРОВАДЖЕННЮ І У ВАС ЗАБЛОКОВАНО РАХУНОК?
Тоді ця інформація є корисною для Вас!

🔥❗️6 травня 2023 року набув чинності Закон України від 11 квітня 2023 року № 3048-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану».

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3048-20#Text

Вказаним Законом, зокрема, викладено у новій редакції пункт 10-2 розділу XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження» та передбачено МОЖЛИВІСТЬ здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує двох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на 1 січня поточного календарного року.

З 01.01.2023 року мінімальна заробітна плата в Україні складає 6700 грн., тобто два розміри МЗП складає 13400 грн.

☝️АЛГОРИТМ ДІЙ ДЛЯ БОРЖНИКА ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ РАХУНКУ У БАНКУ, З ЯКОГО МОЖНА БУДЕ ЗНІМАТИ КОШТИ ДО 13400 грн. У МІСЯЦЬ:

✅ фізична особа — боржник має звернутися до органу державної виконавчої служби, приватного виконавця, який наклав арешт на кошти, із 📄🖊 ЗАЯВОЮ про визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій;

✅ заява може бути подана в паперовій формі 📄🖊 (нарочно або засобами поштового зв’язку) або в електронній формі 💻з дотриманням вимог, встановлених Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг»;

✅ заява може бути написана власноруч ✍️чи надрукована 💻🖨;

✅у заяві зазначаються номер поточного рахунку, який фізична особа — боржник просить визначити для здійснення видаткових операцій, та найменування банку, в якому відкрито такий рахунок;

Хоча закон не вказує про обов’язок надати відповідну довідку, а вимагає від боржника лише зазначення у заяві номера поточного рахунку та найменування банку, я все ж раджу боржнику брати з банку відповідну довідку з реквізитами (сформувати її можна самостійно через додаток Приват24).

Зразок заяви про визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій за посиланням:

👇👇👇

https://centraljust.gov.ua/…/poslugy…/zrazki_zayav

⁉️ ЯКІ ДІЇ ПРИВАТНОГО/ДЕРЖАВНОГО ВИКОНАВЦЯ?

☝️Державний, приватний виконавець протягом ⏰ ДВОХ робочих днів з дня отримання відповідної 📄🖊 ЗАЯВИ фізичної особи — боржника виносить 📄 ПОСТАНОВУ про визначення поточного рахунку фізичної особи — боржника у банку для здійснення видаткових операцій та невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після винесення постанови:

▪️ надає/надсилає відповідну постанову банку (обслуговуючому банку);

▪️ перевіряє наявність інших виконавчих проваджень, відкритих стосовно фізичної особи — боржника, та, у разі якщо стосовно фізичної особи — боржника відкриті інші виконавчі провадження, одночасно надає/надсилає відповідну постанову до органів державної виконавчої служби або приватному виконавцю, які здійснюють примусове виконання у таких виконавчих провадженнях. У такому разі поточний рахунок, зазначений у відповідній постанові, вважається визначеним для здійснення видаткових операцій і в межах таких виконавчих проваджень.

Зупинення вчинення виконавчих дій або зупинення виконавчого провадження не є підставою для відмови у визначенні поточного рахунку для здійснення видаткових операцій.

🔥❗️У разі надходження від державного, приватного виконавця постанови про визначення поточного рахунку фізичної особи — боржника для здійснення видаткових операцій БАНК 🏢💳 за визначеним у постанові рахунком ЗДІЙСНЮЄ видаткові операції на суму коштів у розмірі, що протягом одного календарного місяця НЕ перевищує двох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на 1 січня поточного календарного року (з 01.01.2023 року та на дату публікування допису — 13400 грн.).

✅У разі накладення арешту на кошти, розміщені на декількох поточних рахунках фізичної особи — боржника в одному банку або на поточних рахунках у різних банках, для здійснення видаткових операцій має бути визначений лише ОДИН поточний рахунок фізичної особи — боржника в одному банку.

✅У разі наявності декількох виконавчих проваджень стосовно однієї фізичної особи — боржника для усіх виконавчих проваджень визначається один поточний рахунок для здійснення видаткових операцій. Кількість виконавчих проваджень не впливає на розмір суми, яка не підлягає зверненню стягнення і на яку фізична особа — боржник може здійснювати видаткові операції.

З повагою — адвокат Кулик Ю.В. 🇺🇦

Юридичний блог

Корисна інформація на актуальні юридичні теми, новини законодавства, практика адвоката у судових справах, правові огляди, статті та багато іншого …

Пролистать наверх