ЯК ШВИДКО МОЖНА РОЗІРВАТИ ШЛЮБ?
Це одне з найпоширеніших питань, яке цікавить людей на консультаціях. Відповідаючи на нього, необхідно врахувати порядок розірвання шлюбу, адже він може відбуватися: через органи ДРАЦС, або
через СУД.
РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ ЧЕРЕЗ ОРГАНИ ДРАЦСЦей порядок можливий, якщо:
обидва подружжя згодні на розлучення;
у подружжя немає спільних неповнолітніх дітей.
Державна реєстрація розірвання шлюбу проводиться органами ДРАЦС за місцем проживання (прописки) подружжя або одного з них.
Чоловік та жінка подають спільну заяву
про реєстрацію розірвання шлюбу. На відкликання такої заяви подружжя має ОДИН МІСЯЦЬ
.
Якщо після закінчення одного місяця від дня подання такої заяви, вона не буде відкликана, подружжя не досягне примирення, то шлюб буде розірвано в визначений органами ДРАЦС час для реєстрації розірвання шлюбу.
Шлюб розривається незалежно від наявності між подружжям майнового спору.
РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ ЧЕРЕЗ СУДЦей порядок можливий, якщо:
один із подружжя не погоджується на розлучення ( у сторін немає можливості подати спільну заяву через органи ДРАЦС);
у подружжя є спільні неповнолітні діти.
Тривалість розгляду справи про розірвання шлюбу в суді залежить від низки факторів:Швидкість збору документів та підготовки позовної заяви до суду адвокатом (представником) чи позивачем (якщо особа самостійно пише позов). Термін підготовки може складати від 1 дня і більше.
Тривалість відкриття провадження та призначення судового засідання. Залежить від завантаженості суду, а також перевірки місця реєстрації відповідача для визначення правильної підсудності. Зазвичай перше судове засідання призначається через 1–1,5 місяця після подання позову до суду. Але у великих містах, при завантаженості судів, перше засідання можуть призначити і через 3-4 місяці.
Наявність у сторін клопотання про надання строку на примирення. Відповідно до законодавства, суд може надати строк на примирення до 6 місяців. На практиці найчастіше цей термін становить 1–2 місяці.
Наявність у сторін клопотання про відкладення розгляду справи. Якщо сторона не може з’явитися на засідання через стан здоров’я або інші поважні причини, розгляд справи може бути перенесений. У таких випадках перерва зазвичай триває 1–1,5 місяця. Але у великих містах, при завантаженості судів, повторне судове засідання може бути призначено і через більші строки.
До зазначеного вище часу розгляду справи у суді слід додати 30 ДНІВ, необхідних для набрання рішенням суду законної сили.
ВИСНОВОКУ разі розірвання шлюбу органом ДРАЦС шлюб припиняється у день державної реєстрації розірвання шлюбу і тривалість такої процедури складає на практиці ОДИН МІСЯЦЬ!
У разі розірвання шлюбу СУДОМ шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.
Тривалість такої процедури складає мінімум ДВА-ТРИ МІСЯЦІ (за найкращих умов, коли відповідач визнає позов, відсутні клопотання про відкладення та примирення) і може затягнутися ЗНАЧНО ДОВШЕ (при застосуванні строку на примирення, відкладенні судових засідань з тих чи інших причин)!
З повагою, адвокат Кулик Ю.В.