☝️ Моральна шкода є втратою немайнового характеру, однак відшкодування моральної шкоди може відбуватися в майновій (грішми, іншим майном) або немайновій формах (публікація спростування недостовірної інформації, публікація рішення суду у засобах масової інформації, інші форми відновлення морального стану особи).
📎 Отже, за змістом частини третьої статті 23 ЦК України позовна вимога про відшкодування моральної шкоди стає МАЙНОВОЮ ВИМОГОЮ, якщо вона визначена у грошовому або іншому майновому вимірі, правовим наслідком відшкодування якої є грошове або інше майнове стягнення на користь позивача (стягнення грошових коштів, витребування майна, визнання права на майно тощо).
🔥❗ Таким чином, вимога про відшкодування МОРАЛЬНОЇ шкоди у спорі щодо поновлення ТРУДОВИХ прав, визначена у грошовому вимірі, стає майновою вимогою, отже, судовий збір за таку вимогу підлягає стягненню як за вимогу майнового характеру.
🕵️♂️ З повним текстом постанови Верховного Суду від 07 лютого 2022 року в справі № 523/4124/21 (провадження № 61-15068св21) можна ознайомитися за посиланням 👇👇👇
https://reyestr.court.gov.ua/Review/103132633
З повагою — адвокат Кулик Ю.В.