Корисна інформація

Блог

🤔 Досить часто виникає потреба у виїзді дитини за кордон для відпочинку, лікування, участі в дитячих змаганнях, фестивалях, конкурсах, спортивних заходах і т.п.

Перед такою поїздкою виникають різні запитання:
— з якого віку дитина може виїхати самостійно?
— які потрібні документи?
— хто може її супроводжувати?

Із загальними правилами виїзду дитини за кордон можна ознайомитися за посиланням: 👇👇👇

📎 У цій публікації більш детально зупинимося саме на порядку отримання висновку про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України.

☝️🇺🇦 28.08.2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» від 3 липня 2018 року
№ 2475-VIII.

☝️ Однією із новел вказаного закону стала можливість підтвердження місця проживання дитини, для самостійного вивезення дитини за кордон, окрім рішення суду, висновком органу опіки та піклування.

☝️🇺🇦 Порядок отримання вказаного висновку встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов’язаної із захистом прав дитини» , зі змінами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 р. № 620, якими вказаний Порядок доповнено пунктом 72-1.
🕵️‍♀️ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/866-2008-%D0%BF#Text

🔥❗ ОТЖЕ, для підтвердження місця проживання дитини під час вирішення питання її тимчасового виїзду за межі України з метою, визначеною частиною п’ятою статті 157 Сімейного кодексу України (лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей), той з батьків, з ким проживає дитина, подає до служби у справах дітей за місцем проживання дитини такі документи:
🔹 заяву;
🔹 копію паспорта заявника;
🔹 копію паспорта дитини (у разі наявності);
🔹 довідку про реєстрацію місця проживання заявника (у разі коли в паспорті відсутні дані про реєстрацію місця проживання);
🔹 довідку про реєстрацію місця проживання дитини;
🔹 копію свідоцтва про народження дитини;
🔹 копію рішення суду про розірвання шлюбу (у разі наявності);
🔹 підтвердження про відправлення рекомендованого листа згідно з вимогами, передбаченими абзацом першим частини п’ятої статті 157 Сімейного кодексу України (у разі наявності);
🔹 копію документа, виданого лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу, в порядку та за формою, встановленими МОЗ (подається для тимчасового виїзду за межі України дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або на утримання дитини, яка отримала тяжкі травми, потребує трансплантації органа або паліативної допомоги).

🔥❗ Служба у справах дітей за результатами розгляду зазначених документів, відвідування дитини за місцем її проживання, проведення бесіди з тим із батьків, хто проживає окремо від дитини (у разі можливості її проведення), або бесіди з дитиною, яка досягла 14 років, готує висновок про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України за формою згідно до додатком 13 та один з таких проектів рішень/розпоряджень районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади:
✅ про затвердження висновку служби у справах дітей про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України;
✅ про відмову у затвердженні такого висновку.

☝️ Підставами для відмови у затвердженні висновку про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України є:
🔳 неподання заявником документів, передбачених цим пунктом;
🔳 наявність рішення суду, в якому визначено місце проживання дитини з іншим із батьків або відкриття провадження у справі щодо визначення місця проживання дитини.

📎 Районна, районна у мм. Києві та Севастополі держадміністрація, виконавчий орган міської, районної у місті (у разі утворення) ради, сільської, селищної ради об’єднаної територіальної громади протягом 7️⃣ робочих днів з дня подання заяви приймає 📜🖊 рішення/розпорядження про затвердження висновку служби у справах дітей про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України за формою згідно з додатком 14 або відмову в його затвердженні, яке оформлюється на бланку органу, який його видає.

☝️ Служба у справах дітей в день прийняття рішення/розпорядження інформує про нього:
🔳 заявника — засобами телефонного зв’язку 📱;
🔳 того з батьків, хто проживає окремо від дитини (у разі коли місце його проживання відоме) — шляхом надсилання йому копії рішення/розпорядження рекомендованим листом📨.

☝️ У разі коли протягом десяти робочих днів з дня прийняття рішення/розпорядження його не оскаржено, воно набирає законної сили і його копія, завірена в установленому порядку, видається заявнику для пред’явлення під час перетинання державного кордону України.

🔥❗ Рішення/розпорядження діє протягом ОДНОГО РОКУ з дня набрання ним законної сили.

З повагою адвокат Кулик Ю.В.

Юридичний блог

Корисна інформація на актуальні юридичні теми, новини законодавства, практика адвоката у судових справах, правові огляди, статті та багато іншого …

Пролистать наверх