Корисна інформація

Блог

☝️☝️☝️Відступлення від рівності часток при поділі майна подружжя⚖️⚖️⚖️👩‍⚖️👩‍⚖️👩‍⚖️

Згідно зі статтею 63 СК України дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
За загальним правилом, визначеним ст.70 Сімейного кодексу України, у разі поділу майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є РІВНИМИ, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
☝️❗️❗️❗️Отже закон фактично презюмує рівність таких часток.

При вирішенні спору про поділ майна суд 👩‍⚖️👩‍⚖️👩‍⚖️може відступити від засади рівності часток подружжя за обставин, що мають істотне значення, зокрема:

✅ якщо один із них не дбав про матеріальне забезпечення сім’ї

✅ ухилявся від участі в утриманні дитини (дітей)

✅ приховав, знищив чи пошкодив спільне майно

✅ витрачав майно на шкоду інтересам сім’ї

За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена⬆️, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови☝️, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.
☝️❗️❗️❗️Слід звернути увагу, що проживання дітей з одним із подружжя само по собі не є підставою для збільшення частки спільного майна, що підлягає поділу.
Відповідні положення містяться у постанові КЦС ВС від 27 грудня 2019 року у справі № 297/2837/17.
☝️ Звертаю також увагу, що судова практика свідчить про те, що суди досить РІДКО застосовують положення ст. 70 СК України та, зазвичай, не вбачають підстав для відступлення від рівності часток при поділі майна подружжя.

З повагою адвокат Кулик Ю.В.

Юридичний блог

Корисна інформація на актуальні юридичні теми, новини законодавства, практика адвоката у судових справах, правові огляди, статті та багато іншого …

Пролистать наверх