Корисна інформація

Блог

☝️☝️☝️ Право дружини на утримання під час вагітності🤰та у разі проживання з нею дитини 🤱 врегульоване статтею 84 Сімейного кодексу України.

✅ Дружина має право на утримання від чоловіка під час вагітності🤰.
Причому виникнення цього права обчислюється терміном зачаття дитини. Тобто звернення до суду за утриманням можливе одразу при виявленні вагітності.
Суб’єктом відповідного обов’язку надавати вагітній дружині утримання є лише чоловік ☝️, який перебуває з нею у зареєстрованому шлюбі. Тобто біологічний батько, який в шлюбі з жінкою не перебуває, такого утримання надавати не зобов’язаний.
✅ Дружина, з якою проживає дитина 🤱 , має право на утримання від чоловіка — батька дитини до досягнення дитиною ТРЬОХ РОКІВ.
☝️☝️ ☝️ Якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка до досягнення дитиною ШЕСТИ РОКІВ.
Законодавець виходить з того, що наявність у дитини вад фізичного чи психічного розвитку зумовлює як додаткові витрати на дитину, так і обмежує дружину у самостійному матеріальному забезпеченні.
Підтвердження наявності у дитини вад фізичного чи психічного розвитку має бути підтверджене відповідними медичними документами 📄📄📄.

❗️❗️❗️ Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того, чи вона працює👩‍⚕️👩‍🏫👩‍🍳, та незалежно від її матеріального становища💰, за умови ☝️, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Така позиція є вірною, оскільки дружина виношує чи проживає зі спільною дитиною, а тому, незважаючи на її дохід, чоловік має їй компенсувати втрату можливостей повноцінно себе реалізовувати у кар’єрному зростанні, громадському та світському житті.

✅ Аліменти, присуджені дружині під час вагітності, сплачуються після народження дитини без додаткового рішення суду. Для цього достатньо надати державному виконавцю свідоцтво про народження дитини та підтвердити факт проживання з дитиною.

☝️ Однак дружина не позбавлена права звернутися до суду з позовом про збільшення ⬆️розміру аліментів у разі такої потреби, якщо доведе, що доходи чоловіка збільшились.

✅ Аліменти на утримання дружини можуть стягуватись незалежно від того чи розірвано шлюб між подружжям чи ні. Якщо аліменти на дружину призначено до розірвання шлюбу, то вона має право на їх стягнення і після його розірвання.

ДО ЯКОГО СУДУ СЛІД ЗВЕРТАТИСЯ З ПОЗОВОМ?
☝️ Позовна заява про стягнення аліментів подається до місцевого суду за зареєстрованим місцем проживання або перебування відповідача чи позивача.

ЯКА ВАРТІСТЬ ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ?
☝️ Позивачі за подання до суду позовної заяви про стягнення аліментів звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях (пункт 3 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір»).
Отже звернення до суду є безкоштовним.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНІ ДЛЯ ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ?
☑️ копія паспорта та ідентифікаційного коду дружини;
☑️ копія паспорта та ідентифікаційного коду відповідача (чоловіка);
☑️ копія свідоцтва про шлюб або документи щодо його розірвання;
☑️ копія свідоцтва про народження дитини;
☑️ довідка про склад сім’ї за місцем проживання вагітної дружини чи за місцем її проживання з дитиною (її реєстрації);
☑️ документи, що засвідчують вагітність дружини (за наявності такої підстави);
☑️ документи, що засвідчують вади фізичного чи психічного розвитку у дитини (за наявності такої підстави);
☑️ довідка з управління соціального захисту населення щодо перебування матері на обліку та отримання щомісячної допомоги при народженні дитини;
☑️ довідка про заробітну плату чоловіка (за наявності).

З ЯКОГО ЧАСУ ПРИСУДЖУЮТЬСЯ АЛІМЕНТИ?
☝️ Аліменти присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову до суду.

З повагою адвокат Кулик Ю.В.

Юридичний блог

Корисна інформація на актуальні юридичні теми, новини законодавства, практика адвоката у судових справах, правові огляди, статті та багато іншого …

Пролистать наверх