☝️ На сьогодні не створено єдиної державної бази даних щодо існування відносно громадянина тимчасового обмеження на право виїзду за межі України, тому за даною інформацією потрібно звернутися безпосередньо до Державної прикордонної служби України.
📌 Державна прикордонна служба України надає таку інформацію за ПИСЬМОВИМ ЗАПИТОМ особи із зазначенням таких реквізитів:
☑️ прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання (місце перебування),
☑️ реквізити документа, що посвідчує особу, яка подає звернення (запит) (для фізичної особи-заявника),
☑️ у разі звернення представника фізичної особи — за наявності письмової згоди від особи, стосовно якої запитується інформація.
❗️❗️❗️Звернення щодо надання інформації про можливе існування тимчасового обмеження на право виїзду за межі України необхідно подавати особисто та/або направляти письмово (запечатане у конверт 📨📨 📨) на АДРЕСУ головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України (📬📬📬поштова адреса: вул. Володимирська, 26, Київ, 01601).
Зразок письмової заяви можна знайти у графі «ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН» за наступним посиланням : https://dpsu.gov.ua/…/Zayava-stosovno-mozhlivogo-isnuvanny…/
☝️ 🇺🇦 Порядок здійснення права громадян України на виїзд з України, випадки тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України регулює Закон України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України».
Так, ст. 6 вказаного Закону передбачає випадки, коли громадянин України тимчасово обмежений у праві залишати територію України, зокрема:
✅ громадянин обізнаний з відомостями, які становлять державну таємницю;
✅ стосовно особи застосовано запобіжний захід, за умовами якого йому заборонено виїжджати за кордон, — до закінчення кримінального провадження або скасування відповідних обмежень;
✅ у випадку, коли громадянин засуджений за вчинення кримінального правопорушення — до відбуття покарання або звільнення від покарання;
✅ коли особа ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню –до виконання зобов’язань або сплати заборгованості зі сплати аліментів;
✅ особа перебуває під адміністративним наглядом Національної поліції — до припинення нагляду;
✅ у разі накладення на громадянина адміністративного стягнення за умисне порушення встановленого законом обмеження щодо строку перебування дитини за межами України у разі самостійного вирішення питання про тимчасовий виїзд дитини за межі України тим із батьків, з яким рішенням суду визначено або висновком органу опіки та піклування підтверджено місце проживання цієї дитини. Такій особі тимчасово обмежується право на виїзд з України з дитиною строком на 1 рік з дня накладення адміністративного стягнення, крім випадку, коли є нотаріально посвідчена згода на виїзд дитини другого з батьків.
Отже, першопричиною обмеження виїзду за межі України можуть стати:
• непогашений кредит
• борги по аліментам
• борги за комунальними платежами
• податковий борг
☝️ 🇺🇦 Відповідно до п. 19 ч. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право у разі ухилення боржника від виконання зобов’язань, покладених на нього рішенням, звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника — фізичної особи чи керівника боржника — юридичної особи за межі України до виконання зобов’язань за рішенням або погашення заборгованості за рішеннями про стягнення періодичних платежів.
☝️ 🇺🇦 Відповідно до ч.3 ст. 441 ЦПК України суд може постановити ухвалу про тимчасове обмеження у праві виїзду за межі України фізичної особи, яка є боржником за невиконаним нею судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), якщо така особа ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на неї відповідним рішенням, на строк до виконання зобов’язань за рішенням, що виконується у виконавчому провадженні.
☝️☝️☝️ Звертаю увагу також на те, що згідно чинного законодавства обмеження виїзду за кордон проводиться НЕ лише за рішенням суду 👩⚖️👩⚖️👩⚖️.
За наявності заборгованості зі сплати АЛІМЕНТІВ, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за ЧОТИРИ МІСЯЦІ, державний виконавець ☝️ може встановити тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.
Раніше державний виконавець відносно таких осіб був зобов’язаний звертатися до суду з поданням про обмеження таких осіб щодо виїзду за кордон. Тепер державний виконавець має право без рішення суду прийняти рішення відносно обмеження права виїзду за кордон при наявності у боржника заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за ЧОТИРИ МІСЯЦІ.
Постанова про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України направляється для виконання органам Держприкордонслужби.
❗️❗️❗️ Додатково раджу перевірити інформацію про наявність чи відсутність внесення даних щодо Вас до Єдиного реєстру боржників 👇👇👇
З повагою адвокат Кулик Ю.В.