Корисна інформація

Блог

☝️🇺🇦 26 березня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення зміни до розділу XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження» від 15.03.2022 № 2129-IX.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2129-20#Text

Згідно внесених змін Розділ XIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про виконавче провадження» було доповнено пунктом 10-2.

🔥❗️ Тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України:

✅ припиняється звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника (крім рішень про стягнення аліментів та рішень, боржниками за якими є громадяни Російської Федерації).

🤔 ЩО ДАЮТЬ ЦІ ЗМІНИ ???

Загальний порядок звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника визначено у Розділі IX Закону України «Про виконавче провадження».


https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#Text

☝️🇺🇦 Так, відповідно до ч. 1 ст. 69 Закону України «Про виконавче провадження» підприємства, установи, організації, фізичні особи, фізичні особи — підприємці ЗДІЙСНЮЮТЬ ВІДРАХУВАННЯ із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника і перераховують кошти на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця у строк, встановлений для здійснення зазначених виплат боржнику, а в разі якщо такий строк не встановлено, — до десятого числа місяця, наступного за місяцем, за який здійснюється стягнення.

☝️🇺🇦 Відповідно до ст. 70 Закону України «Про виконавче провадження» із заробітної плати боржника може бути утримано за виконавчими документами до погашення у повному обсязі заборгованості:

✅ у разі стягнення аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю особи, у зв’язку із втратою годувальника, майнової та/або моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням, — 50 відсотків;

✅ за іншими видами стягнень, якщо інше не передбачено законом, — 20 відсотків.

Загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати та інших доходів боржника не може перевищувати 50 відсотків заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі у разі відрахування за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати у разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70 відсотків.

🔥❗️ З 26 березня 2022 року можливим є проведення відрахувань із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника лише на виконання рішень про стягнення АЛІМЕНТІВ та рішень, боржниками за якими є громадяни російської федерації.

ОТЖЕ, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України ПРИПИНЯЄТЬСЯ звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника за будь — якими іншими видами стягнення.

🔥❗️ Дані зміни є особливо актуальними і на них має бути звернена увага бухгалтерією підприємств, установ чи організацій на виконання до яких було надіслано постанови про звернення стягнення за кредитними зобов’язаннями, ВИКОНАВЧИМИ НАПИСАМИ НОТАРІУСА!!!

🔥❗️ Будь — які утримання з заробітної плати, пенсії осіб за виконавчими написами нотаріуса з 26.03.2022 року призупинено на період до припинення або скасування воєнного стану на території України!!!!

З повагою — адвокат Кулик Ю.В. 🇺🇦🇺🇦🇺🇦

Юридичний блог

Корисна інформація на актуальні юридичні теми, новини законодавства, практика адвоката у судових справах, правові огляди, статті та багато іншого …

Пролистать наверх