Корисна інформація

Блог

☝❗️ З 17 березня 2021 року відбулися суттєві зміни, що пов’язані з набранням чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» від 16 лютого 2021 року №1231-IX (далі — Закон), яким посилено відповідальність громадян за порушення Правил дорожнього руху, оновлено правила поведінки водія та пасажира при зупинці автомобіля поліцією.

📎 У цій публікації поговоримо про можливі наслідки для водія, який сідає за кермо у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.

🔥❗️ Так, з 17.03.2021 року суттєво посилено адміністративну та кримінальну відповідальність громадян за керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції 🚫🍾🍷💊💰.

✅ АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Згідно статті 130 КУпАП (у новій редакції) на водіїв чекає:

🔹 за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції

🔹 за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів

🔹 за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, —

▪️ накладення штрафу 💰 у розмірі 17 000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами ❌🚙 на строк 1 рік.

🔹 за повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, зазначених вище, —

▪️ накладення штрафу 💰 у розмірі 34 000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами ❌🚙 на строк 3 роки та з ОПЛАТНИМ вилученням транспортного засобу чи без такого;

▪️ або адміністративний арешт на строк 10 діб з позбавленням права керування транспортними засобами ❌🚙 на строк 3 роки та з оплатним вилученням транспортного засобу.

🔹 за вчинення втретє протягом року будь-якого з порушень, зазначених вище, —

▪️ накладення штрафу 💰 у розмірі 51 000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами ❌🚙 на строк 10 років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника;

▪️ або адміністративний арешт на строк 15 діб з позбавленням права керування транспортними засобами ❌🚙 на строк десять років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.

🔹 за вживання особою, яка керувала транспортним засобом, після ДТП за її участю алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником)

🔹 за вживання особою, яка керувала транспортним засобом алкоголю, наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником) після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду, —

▪️ накладення штрафу 💰 у розмірі 34 000 грн.;
або адміністративний арешт на строк 15 діб, з позбавленням права керування транспортними засобами ❌🚙 на строк 3 роки.

☝️ ДОДАТКОВО звертаю увагу, що за вчинення правопорушень, передбачених ст. 130 КУпАП:

📌 НЕ застосовуються положення ст. 20 КУпАП щодо можливості звільнення особи від адміністративної відповідальності за МАЛОЗНАЧНІСТЮ;

📌 особу НЕ МОЖЕ бути звільнено від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу;

📌 адміністративне стягнення може бути накладено протягом 1 року з дня його вчинення (БУЛО раніше 3 місяці);

📌 якщо особою, позбавленою права керування транспортним засобом ❌🚙, до закінчення строку дії такого стягнення ВЧИНЕНО НОВЕ адміністративне правопорушення, за яке застосовано стягнення у виді позбавлення права керування транспортним засобом, до стягнення за вчинення нового адміністративного правопорушення ПРИЄДНУЄТЬСЯ невідбута частина стягнення. При цьому загальний строк позбавлення права керування транспортним засобом МОЖЕ перевищувати гранично допустимий 10 — ти річний строк.

🤔 Що це означає?

📎 Якщо особа керувала автомобілем у стані алкогольного сп’яніння і до неї було застосовано накладення штрафу 💰 у розмірі 17 000 грн. з позбавленням права керування транспортними засоби ❌🚙 на строк 1 рік, а потім протягом цього року (через 2 місяці) вона ПОВТОРНО вчинила дане правопорушення, за яке було застосовано накладення штрафу 💰 у розмірі 34 000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами ❌🚙 на строк 3 роки та з ОПЛАТНИМ вилученням транспортного засобу чи без такого, то загальний строк позбавленням права керування транспортними засобами ❌🚙 у такій ситуації буде складати 3 роки та 10 місяців, а саме:

10 місяців ( невідбута частина за перше) + 3 роки за повторне

✅ КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

До внесених змін, порушення особою ПДР у стані алкогольного сп’яніння або у стані, викликаному вживанням наркотичних або інших одурманюючих засобів, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, смерть потерпілого або заподіяло тяжке тілесне ушкодження, загибель кількох людей, розглядалось як обтяжуюча обставина.

🔥❗️ З 17.03.2021 року Кримінальний кодекс України доповнено статтею 286-1, згідно якою порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами в стані сп’яніння є самостійним складом злочину.

🤔 Яку саме кримінальну відповідальність встановлено?

Якщо в результаті ДТП, що вчинена особою в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції,-

🔹 спричинено потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження 👉 особа карається позбавленням волі на строк до 3-х років з позбавленням права керувати транспортними засобами ❌🚙 на строк від 3 до 5 років.

🔹 спричинено потерпілому тяжке тілесне ушкодження 👉 особа карається позбавленням волі на строк від 3 до 8 років з позбавленням права керувати транспортними засобами ❌🚙 на строк від 5 до 8 років.

🔹 спричинено смерть потерпілого 👉 особа карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права керувати транспортними засобами ❌🚙 на строк від 5 до 10 років.

🔹 спричинено загибель кількох осіб 👉 особа карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права керувати транспортними засобами ❌🚙 на строк від 7 до 10 років.

☝️ Шановні водії, бережіть себе та своїх рідних!!! Перед тим як сісти за кермо в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння добре поміркуйте над можливими наслідками!!!

Додатково з оновленими правилами поведінки для водія при зупинці автомобіля поліцією можна ознайомитися за посиланням: 👇👇👇

З повагою адвокат Кулик Ю.В.

Юридичний блог

Корисна інформація на актуальні юридичні теми, новини законодавства, практика адвоката у судових справах, правові огляди, статті та багато іншого …

Пролистать наверх