Корисна інформація

Блог

Досить часто у громадян виникає потреба звернутися до суду з позовом чи написати свої заперечення проти позову.

☝️🇺🇦 Відповідно до ст. 174 ЦПК України при розгляді справи судом учасники справи викладають ПИСЬМОВО свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи.

Заявами по суті справи є:
☑️ позовна заява;
☑️ відзив на позовну заяву (відзив);
☑️ відповідь на відзив;
☑️ заперечення;
☑️ пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.

☝️ Але не кожен громадянин має можливість викласти свої вимоги чи заперечення у надрукованому вигляді 💻⌨️🖨📑

Тож постає питання: чи можна подати такі заяви до суду власноруч написаними?

ВІДПОВІДЬ: ТАК.

📎 Нормами процесуальних кодексів визначено лише вимоги щодо змісту, яким має відповідати позовна заява, відзив, заперечення та строків їх подачі.

📎 Натомість, застереження щодо обов’язковості викладу вимог, заперечень, аргументів, пояснень та міркувань щодо предмета спору саме у надрукованому вигляді НЕ встановлено!!!

📎 Проте такий текст має бути розбірливо написаним, щоб суд та сторони по справі змогли зрозуміти суть викладеного.

📎 І не варто забувати, що всі документи, що подаються до суду підшиваються до справи, а тому варто враховувати, що з лівого боку потрібно відступати хоча б 2 см., щоб написаний вами текст можна було прочитати, після підшиття його до справи.

ВИСНОВОК

☝️❗ Якщо з тих чи інших причин ви не маєте змоги подати до суду позовну заяву, відзив, відповідь на відзив, заперечення у надрукованому вигляді 💻⌨️🖨📑, то свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору можна викласти власноруч на папері ✍️📜, і це не буде трактуватися як порушення тих чи інших норм процесуальних кодексів.

З повагою — адвокат Кулик Ю.В.

Юридичний блог

Корисна інформація на актуальні юридичні теми, новини законодавства, практика адвоката у судових справах, правові огляди, статті та багато іншого …

Пролистать наверх