☝️🇺🇦 28 серпня 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» від 3 липня 2018 року № 2475-VIII, який своєю дією посилює відповідальність за несплату аліментів і збільшує термін звернення і період, за який можуть бути стягнуті аліменти.
Однією з суттєвих змін є запровадження нарахування ШТРАФІВ 📈💰боржникам, які не виконують рішення суду про стягнення аліментів та мають відповідну заборгованість, яка обчислюється роками.
❗️❗️❗️ Частиною 14 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено стягнення з боржника і перерахування стягувачу суми штрафів за постановою виконавця залежно від суми заборгованості:
• понад 1 рік – 20%;
• понад 2 роки – 30%;
• понад 3 роки – 50%.
📌 Отже, за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за один рік, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 20 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів.
📌 За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за два роки, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 30 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів.
📌 За наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три роки, виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу у розмірі 50 відсотків суми заборгованості зі сплати аліментів.
У подальшому постанова про накладення штрафу виноситься виконавцем в розмірі 20 відсотків у разі збільшення розміру заборгованості боржника на суму, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за один рік.
Суми штрафів за постановами, які були винесені виконавцем, стягуються з боржника і перераховуються на користь стягувача.
Так, наприклад, якщо особа, що має сплачувати аліменти щомісяця в розмірі 3000 гривень, ухилятиметься від їх сплати протягом 1 року, то сума боргу становитиме 36 000 гривень. У зв’язку з цим виконавцем на таку особу буде накладено штраф у розмірі 20% від цієї суми, а саме в розмірі 7200 гривень (36 000 х 20% = 7200 грн). Таким чином, загальна сума, що підлягатиме сплаті на утримання дитини, у випадку заборгованості становитиме вже 43 200 гривень.
З повагою адвокат Кулик Ю.В.