Корисна інформація

Блог

☝️❗️ Відповідно до ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у ШІСТЬ МІСЯЦІВ☝️, який починається з часу відкриття спадщини.

Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (ч. 2 ст. 1220 ЦК України).

☝️☝️☝️ Отже, якщо ви є родичем покійного і вважаєте, що маєте право на прийняття спадщини після його смерті, чи вам відомо про наявність заповіту на ваше ім’я, то до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини потрібно звертатися протягом шести місяців від дня смерті такої особи.

✅ На жаль, досить поширеною є практика, коли спадкоємці, в силу своєї юридичної необізнаності, помилково вважають, що із заявою при прийняття спадщини потрібно звертатися вже після спливу шести місяців від дня смерті спадкодавця.

☝️❗️ Документом для підтвердження права власності на спадкове майно є СВІДОЦТВО про право на спадщину, отримане в установленому законодавством порядку.

📌 Відповідно до статті 1296 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, може одержати свідоцтво про право на спадщину 📜 .

📌 Якщо спадщину прийняло кілька спадкоємців, свідоцтво про право на спадщину 📜 видається кожному з них із визначенням імені та часток у спадщині інших спадкоємців.

☝️❗️ Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.

📎 Якщо заповіт складено на користь зачатої, але ще не народженої дитини, видача свідоцтва про право на спадщину і розподіл спадщини між усіма спадкоємцями може відбутися лише після народження дитини. Ці положення застосовується також щодо дитини, зачатої за життя спадкодавця, але народженої після його смерті, у разі спадкування за законом.

📎 До закінчення строку на прийняття спадщини нотаріус може видати спадкоємцеві дозвіл на одержання частини вкладу спадкодавця у банку (фінансовій установі), якщо це викликано обставинами, які мають істотне значення.

☝️❗️ Свідоцтво про право на спадщину видається за наявності у спадковій справі всіх необхідних документів.

📎 Видача свідоцтва про право на спадщину на майно, право власності на яке підлягає державній реєстрації, проводиться нотаріусом після подання документів, що посвідчують право власності спадкодавця на таке майно та перевірки відсутності заборони або арешту цього майна.

📎 Якщо до складу спадкового майна входить нерухоме майно, нотаріус отримує інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно шляхом безпосереднього доступу до нього. За відсутності у спадкоємця необхідних для видачі свідоцтва про право на спадщину документів нотаріус роз’яснює йому процедуру вирішення зазначеного питання в судовому порядку ‍⚖️👩‍⚖️.

ВИСНОВОК

✅ Свідоцтво про право на спадщину видається спадкоємцям після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.

✅ Видача свідоцтва про право на спадщину спадкоємцям, які прийняли спадщину, ніяким строком НЕ обмежена.

✅ Свідоцтво про право на спадщину може бути видане через 1, 2, 5… років після закінчення шести місяців від дня смерті особи.

✅ На законодавчому рівні НЕ визначено строків, яких має дотриматися нотаріус для видачі спадкоємцю свідоцтва про право на спадщину.

З повагою — адвокат Кулик Ю.В.

Юридичний блог

Корисна інформація на актуальні юридичні теми, новини законодавства, практика адвоката у судових справах, правові огляди, статті та багато іншого …

Пролистать наверх