☝️ Непоодинокими є випадки, коли хтось із членів подружжя хворіє, потребує коштів на придбання ліків 💊💉, медичне обстеження 👩⚕️🧑⚕️, стаціонарне лікування 🏥, проте спільний сімейний бюджет у родині відсутній 💰❌ і доходу на своє лікування не вистачає, чи він відсутній взагалі.
⁉️ Що робити у такій ситуації?
⁉️ Чи можливо іншого з членів подружжя змусити допомагати коштами у лікуванні?
☝️Відповідь на ці запитання врегульована нормами Сімейного кодексу України 📚🇺🇦.
🔥❗️ Відповідно до статті 90 СК України дружина, чоловік взаємно зобов’язані брати участь у витратах, пов’язаних із хворобою або каліцтвом другого з подружжя.
ТОБТО, дана норма права поряд з основним способом надання утримання, яке полягає в одержанні відповідних щомісячних платежів, які називають аліментами, передбачає такий додатковий спосіб реалізації права подружжя на утримання як взаємна участь дружини, чоловіка у витратах на лікування, що пов’язані з хворобою або каліцтвом другого з подружжя.
Закон передбачає, що реалізація зазначеної правової норми може відбуватися як у добровільний, так і примусовий спосіб.
☝️ Якщо інший з членів подружжя відмовляється добровільно надавати кошти на лікування своєї дружини/чоловіка, то відшкодування понесених витрат можливе у судовому 👩⚖️🇺🇦 порядку шляхом подачі позову про стягнення витрат, пов’язаних із хворобою.
При цьому, звертаю увагу, що дана категорія справ є досить рідкісною у судах, а тому усталена практика судів відсутня.
З рішеннями судів у такій категорії справ можна ознайомитися за посиланням: 👇👇👇
https://reyestr.court.gov.ua/Review/75042065
https://reyestr.court.gov.ua/Review/74155822
З повагою адвокат Кулик Ю.В.