☝️🇺🇦 Відповідно до статті 1 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» у процесі приватизації громадяни набувають право власності на квартири та допоміжні приміщення багатоквартирного будинку, які призначені для забезпечення його експлуатації та побутового обслуговування мешканців будинку (сходові клітини, вестибюлі, перехідні шлюзи, поза квартирні коридори, колясочні, кладові, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери, та інші технічні приміщення).
📎 Нежилі приміщення у жилому будинку, які призначені для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру і є самостійним об`єктом цивільно — правових відносин, до житлового фонду не входять і у результаті приватизації квартир такого будинку їх мешканцями право власності в останніх на ці приміщення не виникає (частина третя статті 4 ЖК УРСР).
👩⚖️🇺🇦 У рішення Конституційного Суду України у справі №4-рп/2004 від 02 березня 2004 року вказано, що допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладочки, горища, колясочні і інші) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно із приватизацією ними квартир.
🔥❗️ Отже, право володіння, користування і розпорядження ДОПОМІЖНИМИ приміщеннями мають усі співвласники житлового будинку, а відтак, і визначають порядок користування спільною власністю.
🕵️♂️ З повним текстом постанови Верховного Суду від 29 липня 2021 року в справі справа № 308/3891/18 (провадження № 61-4607св21) можна ознайомитися за посиланням 👇👇👇
https://reyestr.court.gov.ua/Review/98705159
З повагою адвокат Кулик Ю.В.