Корисна інформація

Блог

☝🇺🇦 Частиною другою статті 150 СК України визначено, що батьки зобов`язані піклуватись про здоров`я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.

📎 Згідно вимог частин першої, другої статті 155 СК України здійснення батьками своїх прав та виконання обов`язків мають ґрунтуватися на повазі до прав дитини та її людської гідності. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.

📎 Відповідно до статті 180 СК України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

📎 Так, згідно з частиною третьою статті 181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.

☝🇺🇦 Статтею 182 Сімейного кодексу України визначено обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів.

Так, при визначенні розміру аліментів суд враховує:

1) стан здоров’я та матеріальне становище дитини;

2) стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;

3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;

3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;

4) інші обставини, що мають істотне значення.

📎 Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

☝ Мінімальний ГАРАНТОВАНИЙ розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

✅ У 2021 році МІНІМАЛЬНИЙ ГАРАНТОВАНИЙ розмір аліментів складає:

Для дітей віком до 6 років:
▪️ з 01 липня 2021 року – 1006,50 гривень;
▪️ з 01 грудня 2021 року – 1050 гривень.

Для дітей від 6 до 18 років:
▪️ з 01 липня 2021 року – 1255 гривень;
▪️ з 01 грудня 2021 року – 1309 гривень.

☝ Мінімальний РЕКОМЕНДОВАНИЙ розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

✅ Мінімальна РЕКОМЕНДОВАНА сума аліментів на 2021 рік становить:

Для дітей до 6 років:
▪️ з 01 липня 2021 року – 2013 гривень;
▪️ з 01 грудня 2021 року – 2100 гривень.

Для дітей від 6 до 18 років:
▪️ з 01 липня 2021 року – 2 510 гривень;
▪️ з 01 грудня 2021 року – 2 618 гривень.

☝ Суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати.

🔥❗️ Факт відсутності у батька або матері можливості надавати дитині відповідного розміру утримання не фігурує в переліку обставин, які враховуються судом при визначенні розмірів аліментів. Ця обставина не звільняє батьків від обов`язку по утриманню дитини.

👩‍⚖️🇺🇦 Вказане узгоджується з правовою позицією Верховного Суду, що викладена у постанові від 25.09.2019 року по справі №755/14148/18 (провадження № 61-11325св19):

https://reyestr.court.gov.ua/Review/84512362

🕵️‍♀️ Наявність на праві власності у платника аліментів нерухомого майна 🏠🏢 можна перевірити через Кабінет електронних сервісів 👉 вкладка «Державні реєстри» 👉 вкладка «Державний реєстр речових прав на нерухоме майно» 👉 вкладка «Отримати інформаційну довідку» 👉

https://kap.minjust.gov.ua/

З повагою адвокат Кулик Ю.В.

Юридичний блог

Корисна інформація на актуальні юридичні теми, новини законодавства, практика адвоката у судових справах, правові огляди, статті та багато іншого …

Пролистать наверх